Nastał moment, w którym większość czasu musimy spędzać w domu. Pozwoliłam sobie napisać, że większość, bo jak wszyscy wiemy niektórzy ludzie są zmuszeni chodzić do pracy pomimo tego jakie ryzyko na nich ciąży. Duża ilość osób spędza ten czas właśnie z dziećmi i podejrzewam, że niektórzy nie mają pojęcia lub brakuje im już pomysłów na zabawę z dzieckiem. Postanowiłam Wam trochę pomóc w tym trudnym dla nas okresie i podzielić się z Wami 5 zabawami/grami, z których będziecie się cieszyć zarówno Wy - dorośli, jak również Wasze dzieci.


Zabawa w chowanego


Ta zabawa musiała znaleźć się na pierwszym miejscu! Była to zdecydowanie jedna z moich ulubionych zabaw, gdy byłam mała. Myślę, że nie trzeba tłumaczyć na czym polega, ponieważ każdy ją zna.


Przebieranki


Uważam, że taki pokaz mody jest niezłą frajdą dla dziecka, jak również rodzica. Sprawia, że dziecko może wykazać się kreatywnością, a rodzic zapomnieć na chwilę co to kicz i jak nie należy się ubierać (nie urażając nikogo oczywiście!). Super sprawą jest przebieranie się za bohaterów i postacie z bajek.


Gry planszowe


Chińczyk, karty, eurobusiness - uwielbiałam! Szczerze? Trochę szkoda, że odeszły w zapomnienie i pęd naszego życia czasem nie pozwala, aby po prostu usiąść i zagrać z rodziną w grę planszową. Idealne dla starszych dzieci, ale dla młodszych mam super rozwiązanie jakim są puzzle!
Gra Państwa Miasta


Kolejna zabawa, a raczej gra z mojego dzieciństwa, która dawała zarówno mi, jak i moim rodzicom oraz bratu niesamowitą radość. Na czym polegała ta gra? Na kartce zeszytu A5 rysowało się tabelę, w której należało wyszczególnić takie kategorie jak: Państwo, Miasto, Imię, Zwierzę, Rzecz. Następnie jedna osoba "w myślach" mówiła alfabet, a druga musiała powiedzieć "stop", aby została wybrana litera. Ustalaliśmy sobie czas np. 2 minuty, w których trzeba było wypisać słowa na daną literkę we wszystkich kategoriach. W końcu przyszedł czas na punkty. Jak ktoś nie miał słowa w danej kategorii, a my tak - 15 pkt dla nas. Jak ktoś miał i my również, ale słowa się różniły - 10 pkt, jak były takie same słowa 5 pkt. Jak ktoś nie miał - 0 pkt. Mam nadzieję, że udało mi się w miarę Wam wytłumaczyć na czym polega ta gra, bardzo ją polecam!


DIY, czyli zrób to sam


Podejrzewam, że nie jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich rodziców, ale z pewnością dla tych, którzy lubią artystyczne zabawy z dzieckiem - ja je uwielbiam! Tutaj możecie wykazać się kreatywnością, możecie zrobić coś z masy solnej, z plasteliny, możecie robić wyklejanki, zwierzątka z rolki od papieru toaletowego i wiele, wiele innych. Jest to szczególnie niesamowita frajda dla dzieci.


Mam nadzieję, że udało mi się Wam jakoś pomóc. Dajcie znać w komentarzach jakie Wy macie pomysły na gry i zabawy z dziećmi. Pamiętajcie też, aby #zostaćwdomu.